Fashion IPAD (Style.com)

środa, 23 października 2013
data:post.title

Hej!
Stworzenie tabletu (IPADa) to dla mnie jedna z najdoskonalszych rzeczy jakie powstały w ciągu 5 lat - nie tylko jako narzędzie do pracy ale również jako gadżet :)
Jak wiadomo zasoby AppStore są dość spore, więc postanowiłam sprawdzić wyniki wyszukiwania aplikacji pod hasłem: Fashion :) Spróbuję w najbliższych postach nieco rozkręcić ten temat i opisać kilka fajnych i przydatnych aplikacji. Już jako pierwszą chcę Wam przedstawić aplikację pod nazwą STYLE.COM. Myślę, że część z Was na pewno kojarzy stronę pod tą nazwą. Jeśli znacie stronę to możecie korzystać z niej też w wersji mobilnej :) Dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli o stronie a interesują się modą czy najnowszymi kolekcjami projektantów, polecam i co nieco o niej opowiem
Style.com to nic innego jak świat mody, projektanci i ich kolekcje (najnowsze jak i też lata wcześniejsze) - zdjęcia, pokazy video, wydarzenia z imprez. Jednym słowem, wszystko czego szukamy na temat mody - tam znajdziemy.Zamieszczone zdjęcia to printscreen'y z Ipad'a z zainstalowanej aplikacji Style.com 


Na stronie AppStore, po wpisaniu hasła kluczowego: fashion i wybraniu aplikacji Style.com.
Po ściągnięciu aplikacji, chcąc korzystać z serwisu trzeba założyć konto.
Strona główna po zalogowaniu się na style.comW górnej części widać 5 głównych katalogów z jakich składa się strona. Są to (zaczynając od lewej strony): najnowsze pokazy mody (Latest Shows), wszystkie pokazy (All Shows), imprezy (Parties), video (Videos) oraz magazyn style.com (Style.com Magazine). Główna część strony przedstawia mini streszczenie poszczególnych katalogów.  
 W "Latest Shows" znajdziemy (jw.) galerię z najnowszych pokazów mody. Menu rozwijae wyświetla nam listę projektantów a nad nimi sezon kolekcji.

 

Wybrałam Katie Ermilio :)
 Klikając na "All Shows" ( 'wszystkie pokazy' dostępnych projektantów) pokazuje nam się menu rozwijane z pokazami podzielonymi na sezony. Po wybraniu interesującego nas sezonu wyświetla nam się kolejna lista rozwijana - tym razem projektantów (w kolejności alfabetycznej).Wybrałam pokaz pod nazwą "Fall 2013 Ready-to-Wear" (kolekcja jesienna 2013) projektanta Alexis'a Mabille.Można również obejrzeć najnowsze kolekcje z pokazów, na sezon "Wiosna 2014" wybierając z menu np.  "Spring 2014 Ready-to-Wear" (kolekcja wiosenna 2014) ->np. "Céline".


.


Na bocznym pasku, po lewej stronie, widoczne są małe miniatury innych zdjęć danego wybiegu przedstawiające szczegóły zestawu.
Poniżej "Spring 2014 Ready-to-Wear" -> "Chloé".

Muszę dodać jeszcze jeden pokaz z sezonu "Spring 2014 Ready-to-Wear", który bardzo mi się spodobał - grzechem byłoby go nie pokazać :) a mianowicie - pokaz projektanta Emilio Pucci'ego. 


 W "Parties" znajdziemy zdjecia z ważnych wydarzeń czy imprez modowych. W "Videos" jak sama nazwa wskazuje - można obejrzeć nagrania z pokazu mody. Każdy trwa po kilka minut obejmując nie tylko pokaz ale i wypowiedzi innych projektantów czy sławnych ludzi na temat danej kolekcji.

Reasumując, aplikacja bardzo fajna i przydatna (jak sama strona :) ). Można poznać wielu mniej znanych projektantów i zobaczyć ich kolekcje na przestrzeni kilku lat. Jest się na bieżąco w świecie mody  :)
Tymczasem, kończę wczorajszy/dzisiejszy post i postaram znaleźć jeszcze inne fajne aplikacje dotyczące mody. 
Trzymajcie się!

Prześlij komentarz