Projektanci

niedziela, 30 listopada 2014
data:post.titleProjektanci mody, dla wielu ludzi ( w tym większości mężczyzn) kojarzą się z osobami tworzącymi coś dziwnego, niezrozumiałego, czego nie da się założyć. Więc po co to? No cóż, odpowiedzi jest wiele, ale jedna z nich - myślę najważniejsza - "Bo mogą!". I pamiętajmy nie wszyscy są tacy sami!
Są projektanci, prezentujący swoje kolekcje, które nie mają w sobie nic związanego z modą. To artyści inspirujący się (dla mnie) wszystkim tym co jest "nie z tej ziemi" - takie "sci-fiction na wybiegu" - jak na przykład tu:


Ale ja o tych, którzy mają zdolność do projektowania ubrań tak, aby zachwycały swoim kształtem, kolorem - swoją oryginalnością - jakiej w sieciówkach jednak brakuje. To oni wyznaczają trendy w przyszłych kolekcjach na całym świecie. Inspirujemy się nimi, inspirując innych do tworzenia czegoś nowego, co dla mnie jest fundamentalnym znaczeniem słowa "moda". Pokażę projekty zarówno zagranicznych (tych mniej popularnych) jak i polskich artystów mody (z większym akcentem na polskich :) )
Zaczne od zagranicznych, i od jednego z moich ulubionych projektantów, tj. Toni'ego Maticevski.


 Toni Maticevski
Just Cavalli
  Wioletta WółczyńskaDominika Młyńczak

Monika Błotnicka
Paulina Matuszelańska
Maciej Zień


1 komentarz