Książka to fajny prezent! Seria Powiedz mi!

czwartek, 28 września 2017
data:post.title
Powiedz mi ile. Powiedz mi dlaczego. Czy wiesz jak. Co to kto to?


Dziś chciałabym się z Wami podzielić pewną serią ilustrowanych książek dla dzieci, które idealnie wpasują się w nietuzinkowy dla nich prezent. Ale i nie tylko dla nich! Jeśli lubicie zagadki czy zabawę w pytanie-odpowiedź i szukacie czegoś interesującego na wieczór ze znajomymi, czy nawet z partnerem (niech okładka Was nie zwiedzie) to są to też książki dla Was! I mogłoby się wydawać, że jeśli są dla dzieci, to na pewno będziecie znać odpowiedzi na zawarte w nich pytania (w końcu jesteśmy dużo starsi i chodziliśmy już do szkoły :) ) lecz niestety muszę Was rozczarować.

Początkowo, książka oczywiście z przeznaczeniem była dla dzieci. Kupiliśmy jedną część(koszt ok.30zł), bo też tylko jedna była na półce i nie mieliśmy pojęcia, że jest ich więcej. Szukaliśmy czegoś lekkiego, zabawnego i takiego w sam raz na sezon wakacyjny. Dość dużo czytamy,  z telewizji korzystamy może z dwa razy w tygodniu (i to generalnie tylko bajki) a wakacje to taki czas, że wolimy go spędzać na świeżym powietrzu i dość aktywnie. Dzieci wtedy nie bardzo przepadają nad długimi opowieściami, więc na szczęście udało nam się znaleźć złoty środek :)

Ale po kolei. Na całą serię o nazwie 'Powiedz mi' składają się cztery części, a każda w różnym kolorze o następujących tytułach: Ile?(kolor zielony), Dlaczego?(kolor czerwony), 'Czy wiesz jak?'(kolor żółty), 'Co to? Kto to?' (kolor niebieski). Każda z nich zawiera od 4 do 6 działów tematycznych - w zależności od wybranej książki, oddzielonych kolorowymi kartami (m.in. Zwierzęta, Ludzkie ciało, Przyroda, Świat, itp.), a w każdym z nich kilkadziesiąt pytań i odpowiedzi. Są też naklejki, które można na nie naklejać. W sumie, to kto powiedział, że trzeba na te karty? zawsze można spróbować obkleić siebie, jak to robi moja córka :D

naklejki w książeczce
naklejki w książeczce
książka powiedz mi dlaczego?
książka powiedz mi ile?I jakież było nasze zaskoczenie, kiedy coraz bardziej wgłębialiśmy się w tajemnicę tych pytań i zaskakujących odpowiedzi! Mieliśmy przy tym świetną rodzinną zabawę! Każde z nas zadawało drugiej osobie pytanie z książki i sami próbowaliśmy na nie odpowiedzieć, jednak gdy była ona nieprawidłowa bądź nie znaliśmy rozwiązania, czytaliśmy podaną w książce.
Uśmialiśmy się po pachy ale też i wiele dowiedzieliśmy, i nauczyliśmy!

Czy wiecie, ile kwiatów oblatuje pszczoła? Ile pasków ma zebra? Albo ile zębów ma ślimak?(tak, ma zęby! :) )
Jak Karol Wielki wynalazł szkołę? Jak działa fortepian? Jak odróżnić alkę od pingwina?
Dlaczego piraci często chorowali? Dlaczego po uderzeniu się w głowę pojawia się guz? Dlaczego koty jedzą trawę?
Co to nenufar? Co to ujście rzeki? I wiele, wiele, wiele innych!
Spróbujcie sami - na prawdę warto! Satysfakcja gwarantowana!Jeśli chcecie kupić początkowo jedną, to zaczęłabym od części 'Powiedz mi! Ile?'. Dla mnie - najlepsza i najbardziej zabawna! Oczywiście wszystkie są rewelacyjne, ale jakbym miała wybrać 'na start' tylko jedną z nich, to właśnie byłaby nią wersja w kolorze zielonym - 'Ile?' :)

Uściski :)

"Kto czyta książki, żyje podwójnie" Umerto Eco

Prześlij komentarz