Pożeracz filmowy

poniedziałek, 1 lipca 2013
data:post.titleAloha!
Od ostatniego posta dotyczącego sobotnich wieczorów filmowych minęło troszkę czasu, więc dziś to nadrobię. A będzie co, bo aż 10 filmów! Napiszę w formie listy, w kolejności- dla mnie - od najbardziej wartych obejrzenia :)

1. TerrorystaKryminał, z Seanem Bean'em w roli głównej. Film naprawdę godny polecenia; opowiada o tajnym agencie brytyjskich służb specjalnych mający za zadanie odnalezienie i wyeliminowanie sprawcy napadu, który skradł niebezpieczny materiał wybuchowy wykorzystany później do ataków terrorystycznych.2. Musimy porozmawiać o Kevinie


Film psychologiczny opowiadający historię kobiety, zmagającą się z trudnościami wychowawczymi syna - tytułowego Kevina. Stawia czoła wielu złym i przykrym sytuacjom, które ciągle stawia przed nią los.

Intrygujący, polecam!


3. Skazaniec


Zastanawiałam się, czy czasem tego filmu nie zamienić kolejnością z Terrorystą. Ciężki wybrór. Niech zostanie jak jest :)
W porównaniu do dodanych przeze mnie dziś filmów i roku ich produkcji, ten film jest najstarszy, bo aż z roku 2008 :)
Film opowiada o niesłusznie skazanym człowieku za nieumyślne zabójstwo włamywacza, broniąc swej rodziny. Trafia do więzienia o zaostrzonym rygorze i poznaje zasady w nim panujące. Świetna gra aktorska głównych bohaterów - Stephena Dorff'a i Vala Kilmer'a.

4. Django


Najnowszy film Quentina Tarantino, którego bohaterem jest czarnoskóry niewolnik, wyzwolony z rąk handlarzy przez pochodzącego z Niemiec łowcy głów Schultza. Tylko Django jest w stanie pomóc mu w odnalezieniu poszukiwanych (żywych lub martwych) niebezpiecznych braci Brittle. Później, już jako wspólnicy, tropią poszukiwanych przez prawo kryminalistów. Jedynym pragnieniem Djanga jest odnalezienie swojej żony, z którą został kilka lat wcześniej rozdzielony. Absolutnie świetna obsada aktorska - Jamie Foxx,
Samuel L. Jackson, Christoph Waltz czy Leonardo DiCaprio. Film świetny! 


5. 7 Psychopatów


Czarna komedia Martina McDonagh'a, reżysera takich filmów jak Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj czy Sześciostrzałowiec. Film opowiada o scenarzyście zmagającym się z chwilowym brakiem twórczości.  Jednak pomysł na dobry film daje mu przyjaciel - 7 psychopatów. Super gra aktorska, także polecam!


6. Jack Reacher - Jednym strzałem


Myślałam, że będzie lepszy, ale ogólnie da się oglądać- jest dość przyjemny :) Film akcji, przedstawiający historię mężczyzny oskarżonego o zabójstwo pięciu osób, który twierdzi, że jest niewinny i że będzie tylko rozmawiać z niejakim Jackiem Reacher'em. Tyle że jego zeznania mogą dodatkowo obciążyć oskarżonego. Jednak tylko on może rozwikłać sprawę i ująć prawdziwego sprawcę.


7. Bóg Zemsty


Film akcji w reżyserii Rogera Donaldson'a, twórcy filmów takich jak Angielska Robota, Rekrut czy Trzynaście dni. W roli głównej Nicolas Cage. Film opowiada o pewnym małżeństwie, w którym dochodzi do tragedii - żona pada ofiarą brutalnego napadu. Chcąc wymierzyć sprawiedliwość, mężczyzna zgadza się na propozycję otrzymaną przez jednego z przedstawicieli tajnej organizacji, która zajmuje się wymierzaniem sprawiedliwości w przypadkach, kiedy policja nie potrafi odnaleźć sprawcy. Jednak nic za darmo...  :) film dobry :)


8. Sinister


Dla tych, którzy lubią horrory, film powinien znaleźć się na o wiele wyższej pozycji, jednak ja oglądam takie filmy sporadycznie nawet bardzo rzadko, także u mnie nisko :) Ale film naprawdę dobry, choć mogłoby być inne zakończenie :)  To historia pewnego pisarza, autora powieści kryminalnych, który przeprowadza się do domu, w którym popełniono morderstwo. Na poddaszu tego domu znajduje pudło z taśmami, na których nagrano życie i śmierć danych członków rodziny. Zagadką jest niewyjaśnione zniknięcie dziecka. Nie jest to jedyny przypadek, w którym podczas popełnionego morderstwa znika jedno z dzieci. Bohater chce za wszelką cenę rozwiązać zagadkę.9. Wyszłam za mąż, zaraz wracam


Komedia produkcji francuskiej, reżysera Pascala Chaumeil'a, twórcy takiego filmu jak Heartbreaker- Licencja na uwodzenie. W roli głównej Diane Kruger oraz Dany Boon. W rodzinie głównej bohaterki jest klątwa, w której każde pierwsze zawarte małżeństwo kończy się rozwodem. Kobieta, w szczęśliwym związku, chcąc dalej je kontynuować i wejść poziom wyżej, postanawia poślubić przypadkowego mężczyznę i zaraz się z nim rozwieść, by móc być szczęśliwą ze swym ukochanym. Jednak los postanowił pokrzyżować jej plany. 
Cóż mogę powiedzieć....wybrałam go ze względu na Dany'ego i że komedia francuska :)  czasem śmieszny ... w każdym razie jak szukacie wyśmienitej komedii na weekend to nie polecam, natomiast żeby tak sobie obejrzeć - to czemu nie :)10. Mama i JaKomedia z Barbra Streisand...i chyba dlatego też ją obejrzałam :) potrzebowałam obejrzeć coś  lekkiego i nie wymagającego myślenia ani skupienia :) hihi...w każdym razie, jeśli chcecie obejrzeć film we dwoje to odradzam, chyba że kobieta chce uspać swego mężczyznę ;) film dobry dla mam :)


To już wszystko :) postaram się jednak częściej pisać o sesjach filmowych, bo później ciężko pisze się o tylu filmach naraz:) a w weekend wypad do kina z synkiem na ..... Uniwersytet potworny :)  czyli kolejna odsłona bajki Potwory i Spółka.


Prześlij komentarz