Świat w pigułce -> Global Village Dubai

wtorek, 14 maja 2019
data:post.title


KRAJ W KTÓRYM NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH
Jedno z największych centrów rozrywki na świecie. 7 mln turystów rocznie!  Przeszło 78 krajów w miniaturze, łączących kultury całego świata i ponad 3500 punktów handlowych, gdzie można skosztować pysznych regionalnych dań, zobaczyć występy, spektakle na żywo, zrobić tatuaż z henny, czy podglądać ręcznie wykonywane przeróżne wyroby (np. szachy). Powierzchnia 1,6 mln m^2! Robi wrażenie!
Nie da sie ukryć, że to taki Wielki Targ i wesołe miasteczko w jednym, z akcentem na WOW. Znajdziecie tu wszystko: odzież, zabawki, kosmetyki, meble, akcesoria  i oczywiście artykuły spożywcze charakterystyczne dla danego kraju. Choć jest tam też wiele rzeczy, które się powtarzają. Można zjeść lody w istnie tureckim stylu, czy wszamać chińskie przysmaki na łodzi. A wszystko to otoczone jest kolorową magią, szczególnie kiedy zapada zmrok i wszystko jest pięknie oświetlone. To też idealne miejsce na zakup pamiątek, bo ceny są tu o wiele niższe aniżeli w centrum, a i wybór jest przeogromny. Miejsce jest zachwycające, nawet jeśli nie zamierza się robić zakupów. To też idealne miejsce na spędzenie wieczoru. Atmosfera, budownictwo i cała ta kompozycja jest totalnie zjawiskowa! Sam pomysł jest genialny! Dla mnie miejsce definitywnie warte uwagi! Więcej zdjęć, jak i filmików, znajdziecie na moim InstaStories na koncie instagramowym TU w zakładce Global Village.


PS.
Atrakcja dość oddalona od centrum (za taxi płaciliśmy w jedną stronę nieco ponad 70 AED), jednak cena biletu wejściowego na szczęście nie jest wysoka - 15 AED/osobę. Ważne! -> To atrakcja sezonowa, otwarta od października do kwietnia, w godzinnach od 16-24 (czasem dłużej w zależności od dnia). Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na ich stronie TU.

global village ; dubai ; atrakcje w dubaju
       

 
Prześlij komentarz