Ogród Cudów i Ogród Motyli w Dubaju - Miracle Garden & Butterfly Garden Dubai

poniedziałek, 3 czerwca 2019
data:post.title


Dziś zabiorę Was do dwóch pięknych miejsc w Dubaju, które warto zobaczyć. Pierwszy z nich, to największy kwiatowy ogród świata Miracle Garden, położony w Al Barsha South. Powstał w 2013 roku i zajmuje powierzchnię aż 72 tyś. m^2!
Wiecie, Dubaj to takie miejsce, gdzie wszystko jest 'naj' i nie dziwi fakt, że to rekordzista liczby rekordów w księdze Guinessa ;) Więc chyba nie zaskoczę was, jeśli napiszę, że właśnie ogród ten trafił do księgi Guinessa!
Przekraczając próg bram znajdujemy się w otoczeniu ponad 50 milionów(sic!) kwitnących roślin - petunie, fiołki, nagietki, pelargonie, itp. Dla miłośników kwiatów i bajkowych ogrodów to istny raj ;) W tym rzeczywiście prawdziwie ogrodowym cudzie, podziwiać możemy prawdziwie kwietne: przedmioty, zwierzęta, pociągi, domy, czy postacie z bajek.... Tak! Wszystko pokryte kwiatami! Wśród tych kwiatowych rzeźb, znajdziemy również bardzo popularną ścieżkę w kształcie serca, czy też model ogromnego samolotu (naturalnej wielkości!) Airbus 380 linii Emirates - oczywiście, całkowicie w kwiatach ;) Można tam sobie posiedzieć i odpocząć. No i oczywiście coś zjeść ;)
To również atrakcja sezonowa, otwarta od października do maja. Ceny biletów, dla dorosłych i dzieci powyżej 12 r.ż - 50 AED /os, natomiast dla dzieci poniżej 12 r.ż - 40 AED/os. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na ich stronie -> TUTam gdzie kwiaty są i motyle! Nie bez przyczyny, tuż obok Miracle Garden powstał Butterfly Garden, czyli Ogród Motyli. I oczywiście również największy na świecie ;)
Miejsce to skupia ponad 15000 tych owadów 26 gatunków, które zachwycają wszystkich zwiedzających niezwykłymi kolorami. Zanim wejdziecie do tych specjalnie przygotowanych pomieszczeń (jest ich kilka), znajdziecie się w dużym holu, gdzie można podziwiać (jakkolwiek to brzmi) obrazy z motyli.
Wejście kosztuje 55 AED/os (dorośli i dzieci; poniżej 2 r.ż wejście gratis) :)
2 komentarze

 1. so so so beautiful!!! i like this place!
  Love your blog, thank you for sharing.
  https://luxhairshop.blogspot.com/
  (づ ̄3 ̄)づ╭❤~

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna jest ta sukienka. Ma w sobie tyle energii i słońca

  OdpowiedzUsuń